O mnie

Jestem dietetykiem chorób wewnętrznych i metabolicznych, coachem zdrowia i dietetykiem wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Pracuję z pacjentami nad trwałą przemianą w organiźmie, dlatego programy , które prowadzę obejmują zarówno zmianę diety, nawyków żywieniowych jak i wprowadzeniem aktywności fizycznej do codziennej rutyny. Zajmuję się medycyną żywienia, terapią pożywieniem, naturalnym podejściem do zdrowia i  stylu życia. Pracuję i pomagam zapracowanym osobom, które zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami i czują się zmęczone samodzielną walką z własnym organizmem. Wskazuję im jak krok po kroku pokonać wszystkie zmory, odzyskać siły witalne i wieść radosne, energetyczne życie, pozostając szczupłym, zdrowym i dobrze odżywionym.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale: Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych i w swoich programach stosuję metody o udowodnionym działaniu terapeutycznym.

Jeste certyfikowanym coachem zdrowia oraz life coachem . Nadal studiuję i rowijam się w Health Coaching Institute w Stanach Zjednoczonych i czerpię wiedzę oraz doświadczenie od najlepszych praktyków medycyny funkcjonalnej z całego świata.
Jestem współzałożycielką  Organic Future Institute, promującego naturalne podejście do zdrowia.

Jak pracuję?

Realizuję z pacjentami 90-cio, 30-to, 21-dno  i 14-to dniowe programy zorientowane na indywidualnie ustalony cel. W zależności od założeń przyjętych podczas pierwszej konsultacji wybieramy wspólnie program i ustalamy harmonogram jego realizacji. Moje programy to dużo więcej niż tylko porady dietetyczne : to wspólna praca przez założony okres i rozwiązywanie indywidualnych problemów ciała i umysłu. Symptomy, takie jak stany zapalne pojawiające się w różnych częściach ciała, mogą mieć zupełnie różne źródła u różnych osób.
Biorąc udział w moich programach oczyszczania organizmu, osiągniesz założone ze mną na początku programu cele: pokonasz zmęczenie, przyśpieszysz przemianę materii, pozbędziesz się toksyn czy też poprawisz stan skóry.
W moich autorskich programach  łączę wiedzę z zakresu praktyki gabinetu dietetyka jak i  z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej. Dbam o wypracowanie nawyków zgodnych z rytmem natury. Wierzę, że nasze ciało posiada własną naturalną siłę do regeneracji.

Moja historia

Moja historia z dietetyką zaczęła się od dokonania własnej przemiany, związanej z koniecznością pokonania raka piersi. Gdy dowiedziałam się 7 lat temu, że mam raka, postanowiłam bardzo dogłębnie dotrzec do przyczyn tej choroby. Wtedy to właśnie, po raz pierwszy, sięgnęłam do  wiedzy diagnostycznej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która wykazała, iż stan mojego organizmu pozostawia wiele do życzenia. Będąc kobietą sukcesu i mamą trójki dzieci, nie miałam ani umiejętnosci, ani przestrzeni na wsłuchiwanie się we własny organizm. Pęd życia i magia biznesu napełniały mnie energią, ale tez wyczerpywały moje wewnętrzne akumulatory. Dziś jestem wdzięczna tej chorobie, gdyż dzięki niej zatrzymałam się w tym szalonym biegu, zmieniałam tryb życia oraz sposób odżywiania. Ta wymuszona zmiana pokazała mi drogę do zdrowia, dzięki czemu zdobyłam pasję do pomagania innym. Od tamtej pory, studiowałam i rozwijałam się zdobywając doświadczenie w zakresie odzyskiwania i profilaktyki zdrowia.

Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC)

TMC nauczyła mnie patrzeć na każdego człowieka inaczej. Poznałam tradycyjną diagnostykę z pulsu i języka, z postawy ciała oraz poprzez obserwację i słuchanie pacjenta. Ukończyłam Podstawy TMC oraz Dietetykę  TMC w Szkole Tradycyjnej i Klasycznej Medycyny Chińskiej Tomo w Gdańsku oraz liczne kursu doszkalające w Polsce i za granicą. Ukończyłam kurs stawiania baniek, masażu bańką oraz kurs akupunktury dla lekarzy w Polskim Towarzystwie Akupunktury.
W swoim programach dobieram pożywienie wg zamysłu diagnostyki chińskiej , wspomagam upragnioną przez pacjenta zmianę doradzając odpowiednie przyprawy i zioła, ale także zwracam uwagę na ruch, termikę oraz na doskonalenie umysłu. Sama praktykując TAI CHI, starożytną chińską sztukę walki, związaną z filozofią przepływów energetycznych w ludzkim ciele, wyznaję ruch fizyczny jako podstawę przeciwdziałania zastojom w ludzkim ciele.